image1 image2 image3

Žabí kôn - Volia veža

Už dva roky za sebou mi Vladko Kvantík na chate v Látanej keď je večer atmosféra a la zážitky z hôr že on liezol Žabieho koňa veľa krát a že vždy s babami. No tak mne to netreba dva krát hovoriť, tak že ok baba som, môj prvý pokus na Žabieho koňa skončil rýchlim predčasným zlaňákom (nie kvoli nepriaznivému počasiu) a tak som mu 16. Júna (lebo skončila uzávera) napísala sms-ku že čo s tým Žabím koňom, že či nevie že ženám sa nemá nič sľubovať. Vplyvom počasia sa nám podarilo vyraziť až v piatok 4.7.14. Ešte sa pridal ku nám Peťo Málik. Všetko bolo super, super, až kým sme neprišli ku Žabím plesám a tam pozeráme, pozeráme, pozeráme že to akosi priveľa snehu na naše poltopánočky.

O malú chviľu zvládnem Beh do Choča - preteky detí

choc deti

Máme radosť, že plníme sen sebe aj druhým a pobeží sa aj detský pretek BEHU DO CHOČA. Registrácia zákonným zástupcom prebehne zvlášť pri obecnom úrade od 8.30 hod.Štartovné 1 euro. Deti sú rozdelené do vekových kategórí 4-5r. 200m, 6-7 r.300m, 8-9r. 400m na dievčatá a chlapcov. Štartovným výstrelom začneme o 10-tej hodine. Je pripravené vyhodnotenie najlepších s cenami, krátky program pre deti a občerstvenie. Tak deti so všetkými počítame a tešíme sa na Vás.

Preteky na stienke

"V piatok 7. 3. 2014 sa na umelej stene v Dolnom Kubíne konali preteky v boulderingu, lezeckej disciplíne, kde pretekári zdolávajú krátke, ale o to náročnejšie cesty. Pre neznalých je to niečo ako šprint v atletike, tiež ide o krátky a intenzívny výkon, pri ktorom musia športovci prekonávať gravitáciu a ťažké lezecké kroky pomocou svojej sily a techniky. Zmerať sily si prišlo 21 pretekárov, z toho 14 chlapov a 7 dievčat. Najväčšie zastúpenie mali lezci z Dolného Kubína, no prišli aj hostia z Ružomberka a Námestova. Prichystaných bolo 15 bouldrov(ciest) rôznej obtiažnosti, ktoré pripravili Martin Matúška a Peter Machaj.

Horolezecké preteky detí a mládeže

V nedeľu 9.3.2014 sa konali horolezecké preteky detí a mládeže na umelej stene na Brezovci. Pretekári vyliezli dva horolezecké výstupy. Mladšiu kategériu do 7 rokov vyhrala Evka Mikulášová z Vyšného Kubína. V kategórii starších detí do 15 rokov zvíťazil Viliam Podbrežný z D.Kubína. Preteky za spoluúčasti rodičov a tiež skúsených inštruktorov boli zásluhou pekných výkonov detí plné napätia, ale aj spoločnej radosti a vzájomného povzbudzovania.

Preteky v boulderingu 2014

Dňa 7.3.2014, v piatok sa na našej stienke uskutočnia tradičné preteky v boulderingu. Začiatok o 18 00 koniec 20 00, pravidlá ako vždy. Bude na vás čakať 15 bouldrov na nových chytoch aj štruktúrach a obtiažnosť bude ako vždy od ľahkých až po tažké kúsky, aby si zaliezol každý. Dúfam, že sa stretneme v hojnom počte a ako vždy si dobre zalezieme a zabavíme sa. Všetci ste srdečne pozvaní.

Túška

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates