image1 image2 image3

Dostavba Ťatliakovej chaty pokračuje

Dostavba Ťatliakovej chaty pokračuje, potrebujeme každú pomocnú ruku. Rozpis plánovaných brigád nájdeš TU alebo volaj Radovi a Konšťovi. Žatva je veľká, ale robotníkov je málo...

Vidlový hrebeň

Vidlový hrebeň, je súbor veží, ktoré spájajú Lomnický štít (2632 m.n.m) s Kežmarským štítom (2558 m.n.m).
Hrebeňovky sú pekné v tom že v jeden deň človek prejde viacero vrcholov bez toho aby musel zostupovať do doliny a znova ísť hore. Tento údajne najkrajší hrebeň v Tatrách na pohľad vyzerá veľmi ostro, ale nebolo tam nič také hrozné, až teda na posledný zlaňák, píšem za seba. 

Smolo na Petit Dru

Radosť čítať takéto správy: Smolovi sa podaril výstup na ikonickú pyramídu Petit Dru nad Chamonix cestou North Couloir - direct (M8/WI6). Odkaz na článok a fotky tu , článok visí rovnako i na james.sk alebo lezec.cz . Smolovi úprimne gratulujeme, neskutočná nádhera!

Slovenský pohár v skialpe 2015

Niektorí z vás to už vedia, ale mali by ste to vedieť všetci.

Minulý týždeň v Tatrách prebehlo posledné maratónske kolo Slovenské pohára v skialpinizme, ktoré definitívne určilo celkové poradie pre Slovenský pohár.

A teraz, tramdadadá:

za borky: 1. miesto Zuzka Dudášová

za borcov. 1. mesto Jurko Laštík

Čo dodať okrem masívnej gratulácie!

 

V Tatrách sa parádne umiestnili Paľovia Šoch a Machaj (1.mesto, polmaratón, veteráni), rodina Dudášová (1.miesto, polmaratón, mix), Juro Laštík ( 2.miesto, maratón) a Maťo Herda (5. miesto, maratón).

Kompletné výsledky SP tu:

Výsledky z Tatranského maratónu tu a tu:

 

Dnes nebude stienka!

Dnes (štvrtok 2.4.) nebude večer výnimočne otvorená stienka. V budove kvôli opravám nepôjde elektrina a s čelovkami sa nám liezť neoddá.

V piatok a v nedeľu by už malo byť všetko naporiadku.

Dve dobré správy zo Stienky

Jar je taká, aká je a preto stienka bude predĺžene otvorená až do 19.4.2015 (nedeľa).

Otváracie časy zostávajú nezmenené (Ut 19:00-20:30, Štv 19:00-20:30, Pia 18:00-20:00, Ne 18:00-20:00)

 

A druhá, rovnako radostná správa: Kto ste ešte neboli od zimy na stienke, choďte sa aspoň pozrieť. Ešte začiatkom februára na stienke pribudli krásne nové chyty (AIX, Freestone, Xcult), ktoré výrazne posunuli podobu bouldrovky a rovnako tak pribudli i nové možosti pre lezenie s lanom. Večná vďaku za to patrí arbeitsgruppe Tuška, Macho, Jano Dudáš a Kubo Kecera!

Fotky od Miloša Grznára (ďakujeme!) z terajšej podoby stienky nižšie v článku.

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates