image1 image2 image3

Aj svetlá naše nech im svietia 2017

svetlaDrahí a milí,
dovoľte, aby som vás všetkých, ktorí máte radi Kubínsku hoľu s jej večernými tieňmi, ktorí ste si pietnu spomienku s názvom Aj svetlá naše nech im svietia zaradili medzi svoje každoročné kultové akcie, ktorí máte osobnú skúsenosť so stratou blízkeho človeka v horách, ktorí máte radi guláš, čaj s rumom a nádhernú atmosféru, akú vytvoria po návšteve Pamätníka obetiam lavíny dve-tri desiatky spotených mladých ľudí na Chate na Kubínskej holi, ktorí budete mať voľný čas, dostatok síl a chuť. Skrátka, dovoľte, aby som vás všetkých pozval

dňa 20. januára (v piatok) 2017 presne o 17.00 hodine na oficiálny štart spomienkového pochodu - pred Chatu u Krámerov na spodok zjazdovky.


Odtiaľto sa o 17.10 hodine „pokope“ pri svetlách čeloviek na skialpoch, na bežkách, behom, resp. turistickou chôdzou pohneme po pravej časti zjazdovky smerom na starú dobrú Chatu na Kubínskej holi, pred ktorou však zabočíme doľava ku Pamätníku obetiam lavíny, kde bude krátka reč, kde zapálime sviečky, (ktoré si so sebou prineste), kde položíme veniec a s náležitou úctou - modlitbou zakončíme pietnu spomienku na šesť mladých ľudí, ktorí približne na tomto mieste dňa 16. januára 1968 zahynuli v smrtiacej lavíne.
Následne sa spolu presunieme do Chaty na Kubínskej holi, kde na vás budú čakať vyberané jedlá a tekutiny od výmyslu sveta. A plánujeme si túto nezabudnuteľnú udalosť pripomenúť projekciou dokumentárneho filmu, ktorý bol o tejto veľkej tragédii natočený. Teším sa na vás.
Pozrite si plagát podujatia.
Patrik Bartoška

Preteky KH 2017

preteky KH

Propozície v článku. 

Jakubov beh 2016

Občania Jamesáci.

Aj keď trochu neskôr, dovolujem si Vám oznámiť, že toto roku dňa 18.11.2016 sa opäť uskutoční už 3. ročník Jakubovho behu. 

Zraz horských bežcov je o 18:00 na Beleze v UFE, zraz barových lezcov je o 20:00 v UFE. 

Podáva sa všeličo, kto nepríde má penále a na krku exekutora. 

Howg :)

EDO

PIZ BERNIA - Biancograt - 4.049 m.n.m.


Piz Bernina, najvýchodnejšia štvortisícovka v Alpách a jej Biancograt.

P7280428

"Piz Bernina (4049m) je najvýchodnejšou štvortisícovkou, najvyšším vrcholom tzv. Berninských Álp a zároveň aj najvyšším vrcholom a jedinou štvortisícovkou Východných Álp. Nachádza sa v juhovýchodnom Švajčiarsku na hraniciach s Talianskom. Najľahší výstup na vrchol vedie hrebeňom Spalla (obtiažnosť II., PD). Na tento hrebeň sa dá dostať z talianskej a rovnako aj zo švajčiarskej strany. K výstupu je hojne využívaná chata Marco e Rosa (3609m.) Zo švajčiarskej strany vedie prístupová cesta skalným hrebeňom Fortezzagrat a potom ľadovcovým balkónom Bellavista. Táto trasa nie je obzvlášť technicky náročná (II. UIAA), problémom je dĺžka a prechod ľadovcom s trhlinami. Toľko normálka. Na Berninu však vedie ešte jeden veľmi často používaný výstup: Biancograt. Aj keď sa tu už nedá hovoriť o normálke a obtiažnosťou je tento výstup už skôr horolezectvom ako VHT je veľmi obľúbený a každoročne sa o neho pokúša množstvo ľudí." /"Vetroplach"/

Všetko čo je červenou som stiahol z Vetroplachu, ako rýchlu inštruktáž k problematike. Komu sa nechce veľa čítať, tak iba čierne písmenká aplikovať.

"Biancograt je najkrajší snehovo-ľadový hrebeň v celých Alpách!"  Hermann Buhl.

Umelá stena - prevádzka 2016-2017

Začíname v sobotu 15.10.2016 o 18:00 hod
 
Utorok   19:00-20:30
Štvrtok  19:00-20:30
Sobota  18:00-20:00

Viac tu. 

Vidmo 2016

plagat bez

 

11. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates