image1 image2 image3

AJ SVETLÁ NAŠE NECH IM SVIETIA 2018

Dňa 16. januára 1968 (teda pred 50. rokmi) sa na Kubínskej holi udiala azda najväčšia tragédia slovenských hôr. Obrovská snehová lavína, ktorá sa v dopoludňajších hodinách znenazdajky odtrhla z hrebeňa spôsobila neopísateľne krušné chvíle všetkým 53. lyžiarom na svahu, ťažko zranila jedenástich z nich a usmrtila šesť mladých ľudí. 
Odvtedy si každoročne obyvatelia Dolného Kubína tichým, prevažne skialpinistickým, pochodom k Pamätníku obetiam lavíny nad Chatou na Kubínskej holi a následným krátkym pietnym aktom pripomínajú túto smutnú udalosť. 
Pri Pamätníku obetiam lavíny, ktorý sa nachádza približne 300 metrov nad Chatou na Kubínskej holi sa aj tento rok (v piatok 19. januára 2018 so začiatkom o 17.00 hodine od Chaty u Krámerov v spodnej časti zjazdovky) stretne množstvo ľudí, ktorí si tak pripomenú toto obrovské horské nešťastie, zaspomínajú na vyhasnuté ľudské životy v horách a spoločne poprosia Boha o večné odpočinutie pre všetkých, ktorí v ich objatí prišli o to najcennejšie. 
Nezabudni sa ku nám pridať aj Ty. Po skončení pietneho aktu sa spoločne presunieme na Chatu na Kubínskej holi, kde pri ume s čajom a lahodnom mastno-slanom guľášiku strávime spoločné chvíle. 
Hosťami tohtoročného okrúhleho 50. výročia smrti 6. devätnásťročných študentov v dôsledku pádu snehovej lavíny bude kompletné pedagogické vedenie Vysokého učení technického z Brna (na Elektrotechnickej fakulte tejto Vysokej školy v roku 1968 študovali všetci mladí účastníci lyžiarskeho kurzu na Kubínskej holi) v počte osem ľudí.  
Spomienkové podujatie Aj svetlá naše nech im svietia 2018 už chronicky finančne podporí Mesto Dolný Kubín, organizačne zabezpečí Horolezecký klub James Dolný Kubín a logisticky podoprie naša spriaznená - Horská záchranná služba.
Dovidenia v piatok 19. januára 2018 presne o 17.00 hodine pred Chatou u Krámerov na Kubínskej holi. A prineste si so sebou sviečky, nech svetlo nad Dolným Kubínom v tento večer svieti naozaj doďaleka. 
Pozri plagát spomienkového podujatia.                       
 
  Patrik Bartoška
 
 

Zimný kurz

Ahojte Jamesáci.

V nedeľu 7.1.2018 bude lavínoví kurz na chate na Kubínskej holi. Začiatok o 12:00. Prineste si zo sebou potrebnú lavínovú výbavu - sonda,pieps,lopatku. Kurz je vhodný hlavne pre tých ktorí sa ešte nezučastnili žiadneho kurzu. Určite príď, dozvieš sa poznatky, ktoré môžu tebe alebo tvojmu kamarátovi zachrániť život keby nastal nejaký problém. Podaj túto správu aj ďalej nech o tom vie najviac ľudí.

Ďakujem. Joky

Stienka aktuálne

Nadšenci lezenia na umelej stene, máme pre Vás akciu do konca januára. 

Lezenie 5x týždenne.

Pondelok 18:00 - 19:30

Utorok  19:00 - 20:30

Streda  Voľno

Štvrtok 19:00 - 20:30

Piatok  18:00 - 1930

Sobota 17:00 - 18:30

 

Priďte si zaliezť. 

JAKUBOV BEH-FORMULA CHOĆ A VIANOCE

AK STE TO EšTE NEZBADALI, PREšIEL ROK A JE TU OPäť TRILÓGIA :
JAKUBOV BEH-FORMULA CHOĆ A VIANOCE.
JAKUBOV BEH BUDE AKO VŽDY V PIATOK 17.11. ZAĆIATOK O 18:00
ZRAZ BEžCOV O 17:30, OSTATNýCH PRIAZNIVCOV O 20:00 V HOTELI BELEZ
MIESTNA ČASŤ - BAR.

VIANOCE BUDÚ 24.12.

P.S. 4MULA CHOČ BUDE 9.12. O 7:00.

DAJTE VŚETKýM NA ZNÁMOSŤ. DíK

Beh na Vápenku 21.10.2017

Milí všetci,

tešte sa na 29. ročník obnoveného tradičného preteku Beh na Vápenku (alebo tiež Oravský horolezecký duatlon).

Stretneme sa v sobotu 21.10.2017

Info pre bežcov:

zraz 8:30 pred poštou

štart 9:30 nad Brezovcom.

od 12:30  lezecká časť na Vápenke a veselie.

štartovné 5€

Všetko inak zostáva tradične postarom a pre tých, ktorí nevedia, ako to u nás chodi, základné info ďalej v článku:

Vidmo 2017

banner


12. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov


Tento rok sa - 12. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2017 uskutoční v dňoch 5.-7. októbra (štvrtok – sobota) 2017 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.
Od štvrtkového podvečera až do sobotného neskorého večera Vám v priestoroch Mestského kultúrneho strediska na námestí Slobody v Dolnom Kubíne (v 450-sedadlovej divadelnej sále) v rámci 12.VIDMA ponúkneme pestrý filmový a sprievodný program. Návštevníci VIDMA budú môcť, okrem deviatich dvojhodinových blokov horských a adrenalínových filmov – pochádzajúcich z Medzinárodného festivalu horských filmov a dobrodružstva Hory a mesto v Bratislave a z Medzinárodného horského festivalu v kanadskom Vancouveri, vidieť autorské výstavy horských a cestopisných fotografií, štyri filmové projekcie pre základné a stredné školy, prezentáciu spoločnosti Zajo, prezentáciu konopných proteínových nápojov slovenskej značky SUM HEMPOWERTM, prezentáciu cestovnej kancelárie Sancho Tour a pútavú prezentáciu v súčasnosti celkom určite najvýkonnejšieho slovenského alpinistu a 36. držiteľa Koruny Himalájí – hlavného hosťa VIDMO 2017: Petra HÁMORA s názvom „Himalayadventure 2017“.


INFORMÁCIA PRE ČLENOV HOROLEZECKĒHO ODDIELU JAMES DOLNỲ KUBIN:


Už tradične bude pre členov HO JAMES Dolný Kubín 10 voľných vstupeniek na každý blok horských a adrenalínových filmov čakať v pokladni Mestského kultúrneho strediska. Stačí pred konkrétnym blokom prísť do pokladne, zrozumiteľne povedať, že ste členom horolezeckého klubu, zobrať si vstupenku a v pokoji si pozrieť filmovú projekciu, ktorá vás zaujala. Veľmi pekne ďakujeme Horolezeckému oddielu JAMES Dolný Kubín za poskytnutú finančnú podporu horského projektu VIDMO 2017 vo výške 135 EUR.


Pozrite si kompletnú programovú tabuľku VIDMO 2017


Pozrite si plagát VIDMO 2017

Viac informácií o blížiacom sa horskom festivale VIDMO 2017 v Dolnom Kubíne nájdete na našej webovej stránke www.vidmofest.sk

Tešíme sa na vás začiatkom októbra v Dolnom Kubíne. Čaká na Vás Slnko v hmlách, čaká na Vás VIDMO 2017.

Patrik Bartoška
Filmový klub 23 Dolný Kubín, o. z.

 

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates