image1 image2 image3

Spomíname na leto - lezenie v Ceuse

1021710167 1999910655BI

Rodičia mi zvykli vravievať, aby som sa z toho lezenia nepos*al. Nuž stalo sa. Ale pekne poporiadku: V auguste 2018 sme za lezením vycestovali do pre nás ďalekého Francúzska. Oblasť, ktorú sme si pre tento výjazd vybrali sa volá Ceuse. Je to svetoznáma lezecká oblasť, mnohý ju nazývajú Mekou športového lezenia. Je to charakteristický skalný prstenec ležiaci v nadmorskej výške 2000 metrov. Celá oblasť spadá pod väčší horský celok Sud Alpes ležiaci na juhu Francúzska len 300 km od pobrežia Stredozemného mora. 

Aj svetlá naše nech im svietia 2019

ajDňa 16. januára 1968 (teda pred 51. rokmi) sa na Kubínskej holi neďaleko mesta Dolný Kubín odohrala jedna z najväčších slovenských horských tragédií. Snehová lavína gigantických rozmerov, ktorá sa predpoludním o 10.15 hodine odtrhla z hrebeňového preveja spôsobila neopísateľne krušné chvíle všetkým 53. účastníkom lyžiarskeho kurzu na svahu, ťažko zranila jedenástich z nich a usmrtila šesť mladých ľudí. 
Dlhé roky si obyvatelia Dolného Kubína tichým pochodom k Pamätníku obetiam lavíny nad Chatou na Kubínskej holi a následným krátkym pietnym aktom pripomínajú túto smutnú udalosť.
Pri Pamätníku obetiam lavíny, ktorý sa nachádza približne 300 metrov nad Chatou na Kubínskej holi sa aj tento rok (vo štvrtok 17. januára 2019 so začiatkom pochodu o 17.30 hodine od Chalupy u Kramerov v spodnej časti zjazdovky) stretne množstvo ľudí, ktorí si tak pripomenú toto obrovské horské nešťastie, zaspomínajú na vyhasnuté ľudské životy v horách, spoločne poprosia Boha o večné odpočinutie pre všetkých, ktorí v ich objatí prišli o to najcennejšie a symbolicky sa na diaľku spoja s príbuznými zosnulých poslucháčov Elektrotechnickej fakulty Vysokého učení technického v Brne - účastníkov lyžiarskeho kurzu na Kubínskej holi z roku 1968.

Lavínový kurz 13.1.2019 o 13:00 na Kubínskej holi

2017 03 19 11.49.47Milí všetci,

pre členov klubu je nachystaný na nedeľu 13.1.2019 novoročný lavínový kurz - tak ako minulý rok so špecialistom zo SLP HZS Igorom Žiakom. Začíname o 13:00 hore na chate na Kubínskej holi. Tešte sa!

Kurz je určený (a bezplatný) pre riadnych členov klubu a je súčasťou preškoľovacích kurzov nášho klubu. Pre ostatných zájemcov, rovnako tak aj čakateľov na členstvo v klube, je príspevok na kurz 10€.

 

 

 

Jakubov beh 2018

jakubov beh

Milý Jamesáci.
Dňa 9.11.2018 sa bude konať prestížne podujatie európskeho významu "Jakubov beh"
zraz o 17:30 na Belezi.
Beh ako tradične - z Belezu na chatu na Kub.holi a späť.
potom kapustnica, pivko, živá hudba a živý ludia .
a tiež prekvapenie.

Kto nepríde obanuje.

Horolezecký duatlon - Zmena termínu - túto sobotu sa nebeží

Milí všetci,

kvôli predpovedi počasia na sobotu sme sa rozohodli, že Duatlon/Beh na Vápenku sa presúva na neurčito, túto sobotu 22.9. sa teda nebeží. Nechceme, aby sme skončilo ako minulý rok kdesi na pol ceste, vízia mokrého sedenia pod zatečenou skalou tiež nič moc. 

Sledujte správy, o náhradnom termíne dáme vedieť.

Snmka obrazovky 24

VIDMO 2018

Banner VIDMO13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov.

Tento rok sa - 13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 uskutoční v dňoch 4.-6. októbra (štvrtok – sobota) 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Od štvrtkového podvečera až do sobotného neskorého večera Vám v priestoroch Mestského kultúrneho strediska na námestí Slobody v Dolnom Kubíne (v 450-sedadlovej divadelnej sále) v rámci 13.VIDMA ponúkneme pestrý filmový a sprievodný program. Návštevníci VIDMA budú môcť, okrem deviatich dvojhodinových blokov horských a adrenalínových filmov – pochádzajúcich z Medzinárodného festivalu horských filmov a dobrodružstva Hory a mesto v Bratislave a z Medzinárodného horského festivalu v kanadskom Vancouveri, vidieť autorské výstavy horských a cestopisných fotografií, štyri filmové projekcie pre školy, prezentáciu spoločnosti Zajo, prezentáciu cestovnej kancelárie Sancho Tour a pútavú multimediálnu prezentáciu mladých slovenských extrémnych skialpinistov a bratov – hlavných hostí VIDMO 2018: Rasťa a Mira PEŤOVCOV s názvom „Vo svetle a tieni strmých línií“. INFORMÁCIA PRE ČLENOV HOROLEZECKĒHO ODDIELU JAMES DOLNỲ KUBIN:

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates