image1 image2 image3

Elbrus 5642 m.n.m. 2-12.6.2014

Elbrus (5642 m) ako najvyšší vrch Kaukazu a Európy je všeobecne veľkým lákadlom pre čoraz väčšiu skupinu vysokohorských turistov a trekerov. Elbrus je dominantou celého Kaukazu, či už letíte v lietadle do Ázie a vidíte ho z okna lietadla, alebo ste priamo pod ním a na zaľadnený dvoj vrchol pozeráte zo zeleného údolia. Táto  vyhasnutá sopka je oddelená od hlavného kaukazského hrebeňa a okolité kopce prevyšuje o viac ako tisíc výškových metrov. 

 

Samotný kopec má dva vrcholy – západný 5642 m.n.m. a východný 5621 m.n.m. Prioritou výstupu je vždy západný vrchol, my sa však pokúsime o zdolanie obidvoch vrcholov počas jedného výstupu, čo je považované za veľmi hodnotný športový výkon. 

Členský príspevok pre rok 2014

Členské na rok 2014 bude v nezmenenej výške 25 €, nový člen 30 €, Mládež do 15 rokov – vrátane, ženy nad 55 rokov a muži nad 60 rokov 12 €, nový člen  16 €, Mládež od 16 – 18 rokov 18 €, nový člen 22 €. Platbu môžete poslať aj na účet  54184204/0900, alebo v hotovosti u mňa v práci (Matúškova 2575, D. K.), alebo večer na členskej schôdzi 01.02.2013 na Beleze. Odporúčam ako variabilný symbol platby uviesť dátum narodenia vo formáte DDMMRR. A najdôležitejšia informácia je uviesť meno a priezvisko do správy pre príjmateľa. Nový člen ktorý zaplatí platbu na účet mi musí zároveň poslať prihlášku nájdete ju tuto hľa na stránke jamesu úplne dole tretia z hora vo formáte Word.

Valné zhromaždenie a iné aktivity!

Čo nás čaká ?

1. Aj svetlá naše nech im svietia!

V stredu 15.1.2014 sa stretneme v podvečer na svahu Kubínskej Hole - pri Kramerovej chate o 16:45 hod a spolu sa presunieme k pamatníku obetiam lavíny . Potrebná čelovka, skialp výstroj podľa výšky snehovej pokrývky. 

 

2.Valné zhromaždenie HK JAMES Dolný Kubín bude 1.2.2014 o 17:00 hod na Beleze pod K.Hoľou.  Zároveň v ten istý deň sme naplánovali skialpinistický maratón na K.Holi. Obidve aktivity budú doplnené treťou a to kapustnicou spojenou s večerným posedením /to už bude pri Beleze v objekte UFO/.

 

Podrobnejší program valného zhromaždenia aj skialpmaratónu už čoskoro tu na stránke!

Vianoce a Nový rok 2014

 Príjemné prežitie vianočných sviatkov a požehnaný Nový rok 2014 Vám všetkým želá správna rada HK JAMES!

 

Čo nás čaká?

Spomienka na Joža Čajku.

30.12.2013 pôjdeme pod Ostrý Roháč/na juh/ aby sme pospomínali na  nášho kamaráta ing.Jozefa Čajku. Po vylezení severnej steny Ostrého Roháča v zostupe ho strhla lavína - pád južnými zrázmi Ostrého Roháča neprežil.

Odchod o 07:00 hod od pošty z ul.Aleja Slobody/potrebná kompletná skialpinistická a horolezecká výstroj - mačky , zbrane, sedačka,pieps,lopatka,sonda, lano netreba-berie organizátor/

Trasa výstupu:Na lyžiach pod Ostrý Roháč, na mačkách priamo do Jamnického sedla, traverz a zostup pod južné zrázy Ostrého Roháča-cestou späť pri vhodnom počasí prechod hrebeňa Pstrého Roháča, zostup žľabom medzi Ostrým a Plačlivým.

Trasa a taktika výstupu bude určená podľa aktulneho počasia a snehových podmienok. 

Zodpovedná osoba:Gebura Miki 0903803917,Gebura Peter 0903565382

Vidmo 2013

8. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO sa uskutoční v dňoch 12.-14. decembra 2013 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. 

Počas troch dní v 450-sedadlovej divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska premietneme 45 horských a adrenalínových filmov z 12 krajín sveta v siedmich premietacích blokoch. K sprievodným podujatiam VIDMO 2013 bude patriť: 
Dve filmové predstavenia pre školy - 13.12.2013 o 8.30 hod. a 11.30 hod.  
Návštevníci VIDMO 2013 budú mať možnosť v rozľahlých priestoroch MsKS vidieť 5 výstav horských fotografií autorov zo Slovenska a USA:
4 autorské výstavy fotografií regionálnych fotografov (Jozef Jurík, Radoslav Bielik, Miroslav Šurin, Peter Gáll)
Amazing USA – výstava fotografa Filipa Kuliseva z národných parkov v USA.
Už tradičným sprievodným podujatím bude nesúťažná výstava amatérskych fotografií s názvom MonteVízia 2013, ktorá je každoročnou putovnou aktivitou horského festivalu Hory a Mesto Zvolen. 
V rámci 8. ročníka Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2013 uvedú hlavní hostia VIDMO 2013 – Michal Sabovčík a Adam Kadlečík svoju prezentáciu s názvom "Zimný prechod hrebeňa Tatier“. Spolu s nimi prijal na VIDMO 2013 pozvanie aj slovenský režisér a cestovateľ Pavol Barabáš, ktorý si uvedie svoj nový dokumentárny film o prechode vyššie spomínaných mladých mužov celým tatranským hrebeňom: Príbehy tatranských štítov VI. – Stopy na hrebeni.
Nevšedný prírodný úkaz „Vidmo“ s veľkou pravdepodobnosťou neuvidíte, ale dobrú energiu vychádzajúcu z pozitívne naladených ľudí okolo Vás, tú pocítite celkom určite – drobným šteklením  v zátylku. 
Veľmi sa na Vás všetkých tešíme. Dovidenia na VIDME 2013 v Dolnom Kubíne. Čaká na Vás Slnko v hmlách, čaká na Vás VIDMO 2013.
Všetko o horskom projekte VIDMO 2013 nájdete na www.filmklub23.sk
 
Pozrite si plagát a bulletin a programová tabuľka horského festivalu VIDMO 2013. 
 
Ing. Patrik Bartoška, PhD.
programový riaditeľ VIDMO 2013

Žijeme v žltej ponorke.... alebo na vandrovke od Iránu až ku Annapurne

Po minuloročnom rýchlom a neuveriteľne úspešnom výstupe na Damavand v počte až jeden kus, sme sa tentokrát v cestovke rozhodli nenechať nič na náhodu a robiť veci poriadne.

S malou skupinkou klientov skutočne plnohodnotne aklimatizujeme. Jeepom po horskej ceste, ktorá skôr pripomína vojnovú komunikáciu sme sa po pár hodinách utriasania kostí a hltania horského prachu dostali až pod Alam Kuh, druhý najvyšší kopec Iránu – 4850m. Za ďalšie dve hodinky pešo rozbíjame stanový tábor na malej lúčke Hesarchal priamo pri potoku. Voda je tu vzácna, aj keď cez zimu je tu snehu viacej ako veľa a na jar tečie riadna riava. Potôčik tečie len cez deň, inak zamŕza.. tu sme prejavili slovanskú vynaliezavosť, keďže stanujeme priame nad táborom plným Nemcov – hádam nebudeme piť zamútenú vodu my. Na dobrej nálade nám pridáva pekné počasie, tešíme sa zo slnka (neskôr sa pripálení zas budeme tešiť na Slovenskú sychravú jeseň) a aklimatizujeme na okolitých relatívne zelených svahoch. Irán je inak polo púštna krajina a zelene je tu pomenej. Nedostatok vody na umývanie, veľa prachu a iné drobné nehody nám odfarbujú oblečenie. Iránsky sprievodca Masoud, mi tiež pomáhať uchovávať čistý stav výstroja.

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates