×

Poznámka

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Deň na Špagáte 2015 Report

Milí všetci,IMG_2877.JPG

ako každý rok, i pre tohoročný Deň na Špagáte platí jednoduché - škoda slov.

Čítajte ďalej (výsledky + foto)

Grafika1.JPGlogo_aquarelax300_300.png

Ponajprv, chem poďakovať tým, ktorý môžu za vydarenosť tohoročného Dňa na Špagáte:

*Vďaka upratovacej čate, ktorá premenila ešte pred pretekmi okolie chatky na normálne, ľudské miesto. Naozaj nechcite vedieť, čo tam bolo pred tým (=5x veľké vrecia odpadkov). Ďakujem Silvii a Jurkovi Laštíkovcom, Anke a Peťovi Machajovcom a Martinovi Ranostajovi

*Vďaka podporovateľom celej akcie: Intersport Dolný Kubín, Process, Aquarelax Dolný Kubín, Keramika Modelská, dobrovoľníci Horskej služby a šijacie stroje z Jasenovej

 *Vďaka Mlynarčíkovcom za fantastický guláš-catering, vývoz vecí a garanciu nezabudnuteľnej "kultúrnej vložky" (moja gitara sa našla a mám ju už aj doma - len na ilustráciu priebehu kultúrnej vložky)

*Vďaka vám všetkým, čo na akciu chodíte či liezť, či gulášovať, či za "kultúrou". Vďaka vám je Deň na Špagáte jednoducho top.

Výsledky:

Pretekovo liezlo dokopy 10 dvojíc, niekedy aj trojíc, niekedy aj celých rodín a rodičov s deťmi. Liezlo sa presne 5 hodín, do celkových výsledkov sa započítalo 7 najťažších ciest.

Domáca dvojka Jožo Laštík a Rado Mikuláš nezaprela tatranský štýl a odniesla si cenu za Najväčšieho zberača (=najviac vylezených ciest)

Na 3. miesto sa s tesným odstupom od 2.miesta prebila liptovská dvojka Paľo Ficker a Rado Dobrík

2. miesto si odniesli ružomberskí borci a stálice preteku Filip Buzák a Janko (do pozornosti dávam prelez cesty Fakír za IX, podľa vlastných slov "nechceli sme vyhrať, len si tak zaliezť")

1. miesto ponúka možnosti pre konšpiračné teórie a úvahy o nekalej manipulácii s výsledkami. Podľa hesla "urob si preteky, aby si mal čo vyhrať"  na prom mieste skončila domáca dvojka Evina a Noso Nosálovci.

TV DK v správach vysielalo akčný-cliffhanger video sumár akcie, nájdete ho v archíve tu

Fotodokumentácia od Martina Ranostaja (dík moc za to!):

 

IMG_2877.JPG

IMG_2797.JPG

IMG_2840.JPG

IMG_2832.JPG

IMG_2846.JPG

IMG_2862.JPG