image1 image2 image3

Elbrus 5642 m.n.m. 2-12.6.2014

Elbrus (5642 m) ako najvyšší vrch Kaukazu a Európy je všeobecne veľkým lákadlom pre čoraz väčšiu skupinu vysokohorských turistov a trekerov. Elbrus je dominantou celého Kaukazu, či už letíte v lietadle do Ázie a vidíte ho z okna lietadla, alebo ste priamo pod ním a na zaľadnený dvoj vrchol pozeráte zo zeleného údolia. Táto  vyhasnutá sopka je oddelená od hlavného kaukazského hrebeňa a okolité kopce prevyšuje o viac ako tisíc výškových metrov. 

 

Samotný kopec má dva vrcholy – západný 5642 m.n.m. a východný 5621 m.n.m. Prioritou výstupu je vždy západný vrchol, my sa však pokúsime o zdolanie obidvoch vrcholov počas jedného výstupu, čo je považované za veľmi hodnotný športový výkon. 

Po prílete do Minerálnych vôd sa presunieme cez dolinu Baksan do dedinky Elbrus, ktorá bude slúžiť ako naša základňa počas celého pobytu. Jednoduché ubytovanie hotelového typu s výbornou kuchyňou nám zabezpečí dostatočné pohodlie a priestor na regeneráciu. Nevyhnutnú aklimatizáciu absolvujeme v okolitých dolinách – v divokej prírode Kaukazu, ale aj na svahoch Elbrusu. 

 

Orientačný program: 

1. deň: Letecký transfer z Viedne do Minerálnych vôd, odtiaľ presun mikrobusom dolinou Baksan do dedinky Elbrus

2.-4. deň: Aklimatizačné túry v dolinách Irik, Irikčat, prespanie na ľadovci v nadmorskej výške do 4000 m.

5. -8. deň: Aklimatizácia na svahoch Elbrusu, Pastuchove skaly, oddychový deň, výstup na Elbrus (v prípade dobrých podmienok sa pokúsime o obidva vrcholy), rezerva pre prípadný druhý pokus o dosiahnutie vrcholu.

9. deň: Oddych po výstupe, spojený s malou oslavou, alebo podľa nálady a podmienok oslavou vo veľkom „Ruskom“ štýle

10. deň: Balenie a presun do Minerálnych Vôd

11. deň: Letecký transfer do Viedne 

 

Možno budeme raz spať pod holým nebom (žiadne stany), všetko budeme riešiť športovejšie a behavejšie – hlavne aklimatizačku. Taktiež použitie lanovky len v nevyhnutnom prípade.

 Treba mačky, cepín, paličky, dobrý spacák (0-10°C), karimatku.... netreba prilbu, úväz

 

Minimálny počet účastníkov: 6ks

Odhadovaná cena: cca 850 EUR/os. (z toho letenka 450, viza 75EUR!!!)

Termín: 2-12.6.2014

Záväzné prihlásenie a zaplatenie zálohy 500EUR: 4.3.2014

Kontakt: Tomáš  - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0903813250

 

Táto ponuka platí len pre členov HK James Dolný Kubín

 

 

 

 

 

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates