image1 image2 image3

Mirov pád v Gerlachovských spádoch

 Krátke info o úraze vo V.Tatrách. Stalo sa v stredu 11.4.2012 - Gerlachovské spády.

 

Počas skialpinistickej túry „cez tatranské sedlá“ na Gerlachovských spádoch si Miro Mlynarčík/jeden z bratov zobrazených na titulnej strane najnovšieho čísla Horolezca/ odtrhol pri lyžovaní snehovú dosku, z ktorej sa mu nepodarilo dostať a zviezol sa s ňou dolu do doliny. Dopadol relatívne veľmi dobre, keďže tam bola veľká partia skúsených skialpinistov/10 ľudí/ dostal v priebehu pár minút prvú pomoc, bola zavolaná horská služba a zvezený do Bielovodskej odkiaľ najprv na skútri, potom vrtuľníkom odvezený do nemocnice. V nemocnici mu zistili zlomenú klúčnu kosť a lopatku, inak je v pohode.

Nebol som na prechode/povinnosti v práci/, podľa rozprávania chalanov-boli vpredu skúsení skialp pretekári Juro Laštík a Milan Pisarčík, Tí prešli pred ním tento úsek na lyžiach v pohode-vyberali si trasu kde neboli snehové vankúše s novým snehom, Miro vraj zašiel kúsok nižšie, vybehol na snehový vankúš, ktorý sa s ním odtrhol a už sa viezol. Odtrhnutá snehová doska ho ťahala v nepríjemnom teréne, prebehol cez dva skalnaté úseky, môže hovoriť o šťastí že dopadol len s ľahkým zranením.

 

Inak len pre zaujímavosť, Miro je starý lezec a skialpinista a je to už jeho x-té zranenie, už popadal veľa, zdá sa že je nezničiteľný, ako aj jeho starší brat. Dúfam že sa dožijú staroby!

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates