image1 image2 image3

Deň na Špagáte bude! 31.7. - 1.8.

VIDEO

 

Milí všetci,

v týchto časoch neistôt nech zostane isté, že Deň na Špagáte bude v riadne ohlásenom termíne. Začneme v piatok 31.7. o 17:00 a finiš v sobotu 1.8. o 17:00. Z minulého roka sa nič nemení, základné pravidlá nájdete k stiahnutiu tu a rovnako tak zoznam povolených ciest.
Mesiac bude v splne, počasie priať, aj tak si ale nezabudnite čelovky a prilby.
A rúška, samozrejme!
Na piatok v noci občerstvenie každý za seba, v sobotu tradične gulášik a všetko, čo k tomu patrí, akurát že s dvojmetrovými odstupmi. Toho roku bez pred-registrácie a štartovné paušálne 10€.

Stručne k pravidlám, presne ako minulý rok:
Deň na špagáte je pretek lezeckých dvojíc na Tupej Skalke. Za každú vylezenú cestu sa dvojici pripočítavajú body podľa tradičného systému (detailné pravidlá tu, prosím, prezrite ich)
Aby dvojica vôbec bola kvalifikované do súťaže o triumf musí vyliezť v stanovenom čase najmenej 10 ciest. Do celkového hodnotenia sa započítavajú všetky vylezené cesty.
Začať teda môžete prakticky kedy chcete, ale 10 ciest musíte stihnúť do soboty 17.00.
Pretože potom prichádza štandardne Haute Cuisine by Mlynarčíkovci a štandardne Vysoká Kultúra! Kto vie, ten vie.

 

Spanie (ak by teda niekto aj neliezol) je zabezpečené na Chatke pod Skalkou****, studnička vedľa je vyčistená a tečie. V piatok vás čaká drobné občerstvenie, pretekárom ale doporučujem doniesť si vlastné výživy, všakovaké nápoje, sypačky a pod.
Okrem povinnej výbavy sa lezcom zídu čelovky na nočné lezenie.

Keďže naša Skalku ponúka okrem lezeckých skvostov i plejádu absurdných ciest, tu nájdete zoznam ciest povolených.
Odporúčam si ho dobre prezrieť a v prípade pochybnosti, neistoty alebo pripomienky, napíšte mi na nosisko(at)gmail.com
V zozname nie sú nebezpečné cesty (napr. Kút III, Malý Muk VIII+), ozaj ich prosím nelezte. Medzi cesty ale bude zaradená aj Ušatá vežička (cesty v obtiažnosti IV až IV+), info priamo na mieste. To rovnako platí pre novšie Machajove narovnania Jedného Bozku, Muža cez Palubu, cestu Hirošima, Boulder Boom, Rezbárka a Majster rezbár - o smeroch i obtiažnosti info na mieste.

Každá cesta sa započítava do hodnotenia len raz. Ak má cesta variant a varianty variantov (čo často má), orientujte sa podľa tabuľky, kde sú varianty uvedené. Opäť, konzultácia v predstihu je výhodou.

Štartovné: 10€ (v štartovnom je gulášik, nejaké to pivo a nádherné tričko)

Registrácia pri Chatke pod Skalkou od piatka 16.30. Pokiaľ ale viete, že to nestihnete do piatka 17.00, určite mi napíšte na nosisko(at)gmail.com alebo 0944 409 329.

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates