image1 image2 image3

Deň na Špagáte - 12.mája 2018

den na spagate 2018 01Milí všetci,

radostná správa: Deň na Šagáte bude, bude čoskoro a bude v krásne slnečnú, májovú sobotu. Odomknime teda spoločne jarnú Skalku a stretnime sa!

Pekne po poriadku: štart v sobotu 12.5. o  8:30 dole, pri búdke pod Skalkou, koniec 16:30. Teda, koniec ako koniec, v skutočnosti len začne štandardne vysoko kultúrna zábava a hodovanie.

Garantom týchto radostí bude už tradične klubový caterer Dušan Mlynarčík i s celou širokou rodinou.

Štartovné 8€ pre predregistrovaných, formulár na registráciu nájdete tu:

https://goo.gl/forms/eNIlOcuHfT58jt4y2

Inak štartovné/gulášovné 10€.

Tieto sumy platia aj pre toho, kto nechce pretekať (ale kto by už len nechcel pretekať?), ale rád by vlastniť triko a hodovať s ostatnými.

Štartovné/gulášovné teda pokríva jedinečný catering (guláš, piveno a iné) a nádherné triko s grafikou od Marcela Otrubu

V skratke k pravidlám: Deň na špagáte je vytrvalostný pretek lezeckých dvojíc. Za každú vylezenú cestu sa dvojici pripočítavajú body podľa tradičného systému (pravidlá nájdete tu, prosím, prezrite ich).
Aby dvojica vôbec bola kvalifikované do súťaže o triumf musí vyliezť v stanovenom čase najmenej 5 ciest. Do celkového hodnotenia sa započítavajú všetky vylezené cesty. Začať teda môžete prakticky kedy chcete, ale 5 ciest musíte stihnúť do 16.30. Keďže naša Skalku ponúka okrem lezeckých skvostov i plejádu absurdných ciest, tu nájdete zoznam ciest povolených.
Odporúčam si ho dobre prezrieť a v prípade pochybnosti, neistoty alebo potreby pripomienokvania, napíšte mi na nosisko(at)gmail.com
V zozname nie sú nebezpečné cesty (napr. Kút III, Malý Muk VIII+), ozaj ich prosím nelezte. Medzi cesty ale bude zaradená aj Ušatá vežička (cesty v obtiažnosti IV až IV+), info priamo na mieste. To rovnako platí pre novšie Machajove narovnania Jedného Bozku, Muža cez Palubu, cestu Hirošima, Boulder Boom, Rezbárka a Majster rezbár - o smeroch i obtiažnosti info na mieste.
Každá cesta sa započítava do hodnotenia len raz. Ak má cesta variant a varianty variantov (čo často má), orientujte sa podľa tabuľky, kde sú varianty uvedené. Opäť, konzultácia v predstihu je výhodou.

Tešte sa, teším sa!

noso

A keby dačo, tak 0944 409 329 alebo nosisko(at)gmail.com

 

 

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates