image1 image2 image3

O malú chviľu zvládnem Beh do Choča - preteky detí

choc deti

Máme radosť, že plníme sen sebe aj druhým a pobeží sa aj detský pretek BEHU DO CHOČA. Registrácia zákonným zástupcom prebehne zvlášť pri obecnom úrade od 8.30 hod.Štartovné 1 euro. Deti sú rozdelené do vekových kategórí 4-5r. 200m, 6-7 r.300m, 8-9r. 400m na dievčatá a chlapcov. Štartovným výstrelom začneme o 10-tej hodine. Je pripravené vyhodnotenie najlepších s cenami, krátky program pre deti a občerstvenie. Tak deti so všetkými počítame a tešíme sa na Vás.

Preteky na stienke

"V piatok 7. 3. 2014 sa na umelej stene v Dolnom Kubíne konali preteky v boulderingu, lezeckej disciplíne, kde pretekári zdolávajú krátke, ale o to náročnejšie cesty. Pre neznalých je to niečo ako šprint v atletike, tiež ide o krátky a intenzívny výkon, pri ktorom musia športovci prekonávať gravitáciu a ťažké lezecké kroky pomocou svojej sily a techniky. Zmerať sily si prišlo 21 pretekárov, z toho 14 chlapov a 7 dievčat. Najväčšie zastúpenie mali lezci z Dolného Kubína, no prišli aj hostia z Ružomberka a Námestova. Prichystaných bolo 15 bouldrov(ciest) rôznej obtiažnosti, ktoré pripravili Martin Matúška a Peter Machaj.

Horolezecké preteky detí a mládeže

V nedeľu 9.3.2014 sa konali horolezecké preteky detí a mládeže na umelej stene na Brezovci. Pretekári vyliezli dva horolezecké výstupy. Mladšiu kategériu do 7 rokov vyhrala Evka Mikulášová z Vyšného Kubína. V kategórii starších detí do 15 rokov zvíťazil Viliam Podbrežný z D.Kubína. Preteky za spoluúčasti rodičov a tiež skúsených inštruktorov boli zásluhou pekných výkonov detí plné napätia, ale aj spoločnej radosti a vzájomného povzbudzovania.

Preteky v boulderingu 2014

Dňa 7.3.2014, v piatok sa na našej stienke uskutočnia tradičné preteky v boulderingu. Začiatok o 18 00 koniec 20 00, pravidlá ako vždy. Bude na vás čakať 15 bouldrov na nových chytoch aj štruktúrach a obtiažnosť bude ako vždy od ľahkých až po tažké kúsky, aby si zaliezol každý. Dúfam, že sa stretneme v hojnom počte a ako vždy si dobre zalezieme a zabavíme sa. Všetci ste srdečne pozvaní.

Túška

Elbrus 5642 m.n.m. 2-12.6.2014

Elbrus (5642 m) ako najvyšší vrch Kaukazu a Európy je všeobecne veľkým lákadlom pre čoraz väčšiu skupinu vysokohorských turistov a trekerov. Elbrus je dominantou celého Kaukazu, či už letíte v lietadle do Ázie a vidíte ho z okna lietadla, alebo ste priamo pod ním a na zaľadnený dvoj vrchol pozeráte zo zeleného údolia. Táto  vyhasnutá sopka je oddelená od hlavného kaukazského hrebeňa a okolité kopce prevyšuje o viac ako tisíc výškových metrov. 

 

Samotný kopec má dva vrcholy – západný 5642 m.n.m. a východný 5621 m.n.m. Prioritou výstupu je vždy západný vrchol, my sa však pokúsime o zdolanie obidvoch vrcholov počas jedného výstupu, čo je považované za veľmi hodnotný športový výkon. 

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2020  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates