image1 image2 image3

Aj svetlá naše nech im svietia 2015

Spomienkový čelovkovo-lampiónový výšľap na Kubínsku hoľu

Dňa 16. januára 1968 o 10.15 hodine dopoludnia spadla na Kubínskej holi lavína, ktorá zasypala spolu 53 lyžiarov – poslucháčov Elektrotechnickej fakulty Vysokého učenia technického v Brne, ktorí tu boli v tom čase na lyžiarskom výcviku. Šesť z nich žiaľ túto nešťastnú udalosť neprežilo.
Spomienke na nich, i na všetkých, ktorých životy vyhasli v horách – je venovaný tradičný večerný výstup a následný pietny akt pri Pamätníku obetiam lavíny nad Chatou Kubínska hoľa s názvom: Aj svetlá naše nech im svietia 2015...

Oblečenie

Ukázala sa možnosť dotlačiť oddielové bundy. Financovanie bude zatiaľ bez dotácie klubu. Preto, lebo vedenie klubu musí odsúhlasiť či podporia finančne aj toto druhé obliekanie. V každom prípade bude cena proti pultovej značne výhodnejšia. Veľkosti je treba si pozháňať od tých čo už bundy majú. Ak máš záujem daj vedieť do komentárov k tomutu článku. 

Vidmo na Choči

Ahojte priatelia. Chcem sa s vami podeliť radosť korú som mal v piatok 12.12. na Choči. Po robote som išiel na Choč. Pred kosodrevinou pod reťazami som sa chcel vrátiť lebo tam bola hmla  a fúkal na moje spotenè telo dosť silno mrazivý vietor, keď sa  z hora objavili milé postavičky Radko, Betka a Edko G. , ktorí ako som sa neskôr dozvedel robili výstup zo štyroch strán. Radko ma pozdravil a spýtal sa ci idem hore alebo dole, tak som povedal že hore. Dal som im zázvorovice a šiel som hore. Na retiazkach vietor zosilne, a keďže mi bolo ľúto psa i seba okríkol som  vietor a ten na moju obrovskú radosť stichol. Rozbehol som sa ďakujúc Bohu. Hore sa strana od Malej Fatry náhle rozjasnila ale strana od Roháčov bola v hmle.

9. Medzinárodná prehliadka horských a adrenalínových filmov VIDMO 2014

sa uskutoční v dňoch 11.-13. decembra 2014 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. 
Počas troch dní (štvrtok – piatok – sobota) v 450-sedadlovej divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska premietneme 41 horských a adrenalínových filmov z 12 krajín sveta v siedmich premietacích blokoch. K sprievodným podujatiam VIDMO 2014 bude patriť aj dve filmové predstavenia pre školy - 12.12.2014 o 8.30 hod. a 11.30 hod.  
Návštevníci VIDMO 2014 budú mať možnosť v rozľahlých priestoroch MsKS vidieť  autorské výstavy regionálnych fotografov z nášho mesta i okolia.
V rámci 9. ročníka Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2014 dňa 12. decembra 2014 o 20.00 hodine pred návštevníkov VIDMA predstúpi známy slovenský alpinista – Zoltán DEMJÁN so svojou prezentáciou „Od Pajštúna po Himaláje“.
Nevšedný prírodný úkaz „Vidmo“ s veľkou pravdepodobnosťou neuvidíte, ale dobrú energiu vychádzajúcu z pozitívne naladených ľudí okolo Vás, tú pocítite celkom určite – drobným šteklením  v zátylku. Pre členov HK James Dolný Kubín bude v pokladni rezervoaných 10 voľných vstupeniek. Po skončení pásma ich prosím vrátiť späť do pokladne. 
Všetko o horskom projekte VIDMO 2014 nájdete na našej novej webovej stránke www.vidmofest.sk
Veľmi sa na Vás všetkých tešíme. Čaká na Vás Slnko v hmlách, čaká na Vás VIDMO 2014.
 
Ing. Patrik Bartoška, PhD.
programový riaditeľ VIDMO 2014

Brigáda 7.12.2014

Ahojte, po večerných debatách so zástupcom strediska Ski Kubínska hoľa, sa nám podarilo vytýčiť oficialnu skialpinistickú trasu (bude zaznačená aj v ich materiáloch). Ide o starú známu trať popod vedenie od hotela Green. Za týmto účelom je treba túto trasu prečistiť od konárov, haluzín a podobného neporiadku. 

Stretnutie brigádnikov bude ráno o 8:00 pri hoteli Green na Kubínskej holi. 

Náradie: sekera, prípadne ľahká píla, rukavice, lopata, krompáč a dobrá nálada. 

Ak by ti to nezobralo veľa času, môžeš potvrdiť svoju účasť nižšie pod článkom do komentára. 

Memoriál Jozefa Psotku, 30. ročník

Celkovo sa z nášho klubu zúčastnilo na memoriály 7 ks jedincov.
Milan Bruncko, Peťo Kapina, Rado Mikuláš, Edo Grácik (veteráni nad 50. Rokov 2. Miesto), Jožo Machaj, Zuzka Dudášová (ženy 2. Miesto) a ja. Operačné stredisko bol Jaro Dudáš. 
Začalo to dosť komplikovane, lebo TANAP zakázal Sliezskemu domu vyvážať neubytovaných hostí hore autom. Takže choď ako chceš, a potom bež preteky. Akosi sme sa tam hore dostali všetci tak, aby sme stihli štart. Edo bol na Sliezskom dome už od piatku tak sme sa ráno všetci zišli v jeho izbe. Najkrajším momentom bolo, keď sme všetci okrem Peťa Kapinu (mal nejakú inú partiu)prišli ku Edovi na hotelovú  izbu a všetci sme sa naraz začali zobliekať bez zbytočných slov (akože mi sme sa išli prezliecť na pretek) ale keď som sa poobzerala po miestnosti  vyzeralo to dosť vtipne tak mi nedalo „to vyzerá na riadny grupák“  a Edo že: „no tak začnite už niekto“. 

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates