image1 image2 image3

Zmena: Deň na Špagáte 2015 - 3.10.

Milí všetci,plagat den n

Počasie túto sobotu nepraje lezeniu, preto sa Deň na Špagáte posúva o týždeň na sobotou 3.10. Inak všetko zostáva po starom.

Od 9:00 registrácie dvojíc

9:45 vysvetlenie pravidiel

10:00 štart, 15:00 koniec 

Štartovné: 6e

Už tradične gulášový catering zabezpečuje Dušo Mlynarčík, čo by už samo o sebe vystačilo ako dôvod účasti. Tešte sa na tohoročnú špecialitku: namiesto tričiek budú osve pre devy a osve pre borcov krásne tielká, aby ste si mohli pekne opáliť bicáky. Alebo aby vám nezmokli rukávy.

Ďen na Špagáte je skalkársky vytrvalostný pretek lezeckých dvojíc. Lezú sa prakticky všetky cesty na Skalke, do celkového hodnotenia dvojice sa počíta 7 najhodnotnejších vylezených ciest. Výber stanovených ciest a ich bodové hodnotenie nájdete v nasledovných pdf súboroch (v jednom sú cesty radené podľa sektorov, v druhom podľa počtu bodov/obtiažností):

Zoznam ciest

Bodové poradie ciest

Ostatné pravidlá tu.

Deň na špagáte podporujú:

Dostavba Ťatliakovej chaty pokračuje

Dostavba Ťatliakovej chaty pokračuje, potrebujeme každú pomocnú ruku. Rozpis plánovaných brigád nájdeš TU alebo volaj Radovi a Konšťovi. Žatva je veľká, ale robotníkov je málo...

Vidlový hrebeň

Vidlový hrebeň, je súbor veží, ktoré spájajú Lomnický štít (2632 m.n.m) s Kežmarským štítom (2558 m.n.m).
Hrebeňovky sú pekné v tom že v jeden deň človek prejde viacero vrcholov bez toho aby musel zostupovať do doliny a znova ísť hore. Tento údajne najkrajší hrebeň v Tatrách na pohľad vyzerá veľmi ostro, ale nebolo tam nič také hrozné, až teda na posledný zlaňák, píšem za seba. 

Smolo na Petit Dru

Radosť čítať takéto správy: Smolovi sa podaril výstup na ikonickú pyramídu Petit Dru nad Chamonix cestou North Couloir - direct (M8/WI6). Odkaz na článok a fotky tu , článok visí rovnako i na james.sk alebo lezec.cz . Smolovi úprimne gratulujeme, neskutočná nádhera!

Slovenský pohár v skialpe 2015

Niektorí z vás to už vedia, ale mali by ste to vedieť všetci.

Minulý týždeň v Tatrách prebehlo posledné maratónske kolo Slovenské pohára v skialpinizme, ktoré definitívne určilo celkové poradie pre Slovenský pohár.

A teraz, tramdadadá:

za borky: 1. miesto Zuzka Dudášová

za borcov. 1. mesto Jurko Laštík

Čo dodať okrem masívnej gratulácie!

 

V Tatrách sa parádne umiestnili Paľovia Šoch a Machaj (1.mesto, polmaratón, veteráni), rodina Dudášová (1.miesto, polmaratón, mix), Juro Laštík ( 2.miesto, maratón) a Maťo Herda (5. miesto, maratón).

Kompletné výsledky SP tu:

Výsledky z Tatranského maratónu tu a tu:

 

Dnes nebude stienka!

Dnes (štvrtok 2.4.) nebude večer výnimočne otvorená stienka. V budove kvôli opravám nepôjde elektrina a s čelovkami sa nám liezť neoddá.

V piatok a v nedeľu by už malo byť všetko naporiadku.

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates