image1 image2 image3

Oznam

Ahojte, pomaly sa nám končí uhorková sezóna /leto/ a tak sme náplánovali nejaké aktivity a akcie pre členov nášho klubu.

  • Termín letného preškolenia členov klubu bude 10.septembra 2016 /sobota/ na Tupej Skalke. Bližšie info /obsah a miesto/ už čoskoro.
  • Termín Horolezeckého duatlonu bude 24.septembra 2016 /sobota/. Bežať sa bude z DK do Zuberca.
  • Termín zimného preškolenia členov bude 21.januára 2017 na Tatliakovej chate.

Ťatliačka - dokončenie

V sobotu 1.10.2016 budeme organizovať poslednú brigádu k dokončeniu prác na Ťatliakovej chate. Bude to posledná brigáda. Práce ktoré sa budú robiť, sú rozpísané na stránke tatliacka.jamesdk.sk. 

Info budeme doplňať na stranke Ťatliačky. 

Aktualizované: Tupá Skalka - Upozornenie

Psotko 141Pôvodná výstraha,ktorá tu visela od piatku neplatí, len upozorňujem, že v ceste Myší piliečok chýba posledný borhák pod zlaňákom, ktorý bol lepený minulý rok. V prípade nutkavej potreby liezť túto cestu je vedľa neho ale staré istenie.

Borhák rovnako chýba v novej ceste Janja (Variant medzi Civilom a Štvorkou), rovnako posledný pod zlaňákom.

 

Deň na špagáte 2016 - 30.4.2016

den na spagate web minKto by už len vydržal celý rok čakať na takúto legendárnu udalosť, však hej. Preto sme pre vás toho roku pripravili deň na špagáta v predstihu, už takto zjari. Všetko ostatné po starom: preteky dvojíc, hodnotí sa 7 najlepších ciest, vysoká kultúra garantovaná.

Pravidlá preteku tu (odporúčam dobre si prezrieť), zoznam povolených ciest tu.

Zo zoznamu zmizli nebezpečné cesty (Kút III, Malý Muk VIII+), ozaj ich prosím nelezte. Medzi cesty ale bude zaradená aj nová Ušatá vežička (cesty v obtiažnosti IV až IV+), info priamo na mieste. To rovnako platí pre špeciálne Machajove narovnania Jedného Bozku, Muža cez Palubu a pre cestu Hirošima - o smeroch i obtiažnosti info na mieste

Deň na špagáte teda v sobotu 30.4.2016 na Skalke, stretneme sa v radosti štandardne dole pri chatke.

9:00 - 9:45 Registračka

10:00 - 15:00 Lezba

15:00 - ? Kultúra/gastronómia

Uložiť

Stienka - apríl

Milí všetci, stienka bstnprxude otvorená aj v apríli okrem nedele, inak v rovnaké dni ako cez rok.

Cvičné skaly - sprievodca 1985

obalka webMilí všetci, už dávnejšie sa mi dostal od Mikiho Geburu do rúk sprievodca Cvičné skaly - Horolezecký sprievodca po skalách vo Valaskej Dubovej, Jasenovej a vo Vyšnom Kubíne, ktorý samizdatom vydal v roku 1985 Milan Smilka. Pretože ide o domarobený zošítok naťukaný na stroji a množený pauzákom, dnešná podoba hraničí s nepoužiteľnosťou - obrázky sú rozpité a text po oskenovaní prakticky nečitateľný.

A keďže ja sa rád v takýchto starých veciach babrem, pokúsil som sa o "reštaurovanie" a teda i zachovanie nádherného svedectva o povahe lezenia tu, v našom okolí. K prepisu textu a naskenovaným nákresom som ponechal pôvodné rozloženie strán a textu, formátovanie, font (a aj gramatické chyby).

Sprievodca popisuje oblasti: Tupá a Ostrá Skala, Sokol, Havrania, Larvovka a Bralo.

Od vydania ubehlo tridsať rokov, o to viac prekvapí, ako sa za tak krátku dobu dramaticky mení lezenie a hlavne cit pre zmysluplné lezecké terény. Tak napríklad popis cesty Dvojdňová na Sokol (nad Likavkou): "...vľavo od malej jaskynky s drobnolámavou až pieskovite mäkkou skalou. Špárou do strmých tráv, z nich po skalných blokoch vľavo...". Okrem Tupej skaly sprievodca popisuje vlastne zakázané skalky, ale väčšinou ide aj tak o oblasti, kde by dnešný lezec jednoducho dobrovoľne nešiel (napr. Bralo, teda skala nad novým mostom na Brestovú). Vzdávam týmto úprimne hold otcom zakladateľom, prvolezcom a milovníkom strmých tráv a suťovísk.

Nájdete ho tu:

https://issuu.com/nosisko/docs/sprv_isuu/1

 

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates