image1 image2 image3

Vidmo 2017

banner


12. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov


Tento rok sa - 12. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2017 uskutoční v dňoch 5.-7. októbra (štvrtok – sobota) 2017 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.
Od štvrtkového podvečera až do sobotného neskorého večera Vám v priestoroch Mestského kultúrneho strediska na námestí Slobody v Dolnom Kubíne (v 450-sedadlovej divadelnej sále) v rámci 12.VIDMA ponúkneme pestrý filmový a sprievodný program. Návštevníci VIDMA budú môcť, okrem deviatich dvojhodinových blokov horských a adrenalínových filmov – pochádzajúcich z Medzinárodného festivalu horských filmov a dobrodružstva Hory a mesto v Bratislave a z Medzinárodného horského festivalu v kanadskom Vancouveri, vidieť autorské výstavy horských a cestopisných fotografií, štyri filmové projekcie pre základné a stredné školy, prezentáciu spoločnosti Zajo, prezentáciu konopných proteínových nápojov slovenskej značky SUM HEMPOWERTM, prezentáciu cestovnej kancelárie Sancho Tour a pútavú prezentáciu v súčasnosti celkom určite najvýkonnejšieho slovenského alpinistu a 36. držiteľa Koruny Himalájí – hlavného hosťa VIDMO 2017: Petra HÁMORA s názvom „Himalayadventure 2017“.


INFORMÁCIA PRE ČLENOV HOROLEZECKĒHO ODDIELU JAMES DOLNỲ KUBIN:


Už tradične bude pre členov HO JAMES Dolný Kubín 10 voľných vstupeniek na každý blok horských a adrenalínových filmov čakať v pokladni Mestského kultúrneho strediska. Stačí pred konkrétnym blokom prísť do pokladne, zrozumiteľne povedať, že ste členom horolezeckého klubu, zobrať si vstupenku a v pokoji si pozrieť filmovú projekciu, ktorá vás zaujala. Veľmi pekne ďakujeme Horolezeckému oddielu JAMES Dolný Kubín za poskytnutú finančnú podporu horského projektu VIDMO 2017 vo výške 135 EUR.


Pozrite si kompletnú programovú tabuľku VIDMO 2017


Pozrite si plagát VIDMO 2017

Viac informácií o blížiacom sa horskom festivale VIDMO 2017 v Dolnom Kubíne nájdete na našej webovej stránke www.vidmofest.sk

Tešíme sa na vás začiatkom októbra v Dolnom Kubíne. Čaká na Vás Slnko v hmlách, čaká na Vás VIDMO 2017.

Patrik Bartoška
Filmový klub 23 Dolný Kubín, o. z.

 

Deň na Špagáte 4.-5.8.2017

Milí všetci,

Deň na špagáte po minulé roky dlhoval svojmu názvu opravdivé naplnenie a to hlavne na úrovni toho dňa.
A preto tento roku učiňme spoločne nápravu a Deň na špagáte 2017 nech je skutočných 24 hodín na špagáte!
Začnime teda v piatok 4.8. o 16.00 a skončme 5.8. v sobotu o 16.00.


V skratke k pravidlám: Deň na špagáte je pretek lezeckých dvojíc na Tupej Skalke. Za každú vylezenú cestu sa dvojici pripočítavajú body podľa tradičného systému (detailné pravidlá tu, prosím, prezrite ich)

Aby dvojica vôbec bola kvalifikované do súťaže o triumf musí vyliezť v stanovenom čase najmenej 15 ciest. Do celkového hodnotenia sa započítavajú všetky vylezené cesty.
Začať teda môžete prakticky kedy chcete, ale 15 ciest musíte stihnúť do soboty 16.00.
Pretože potom prichádza štandardne Haute Cuisine by Mlynarčíkovci a štandardne Vysoká Kultúra! Kto vie, ten vie.

Spanie (ak by teda niekto aj neliezol) je zabezpečené na Chatke pod Skalkou****, studnička vedľa je vyčistená a tečie. V piatok vás čaká drobné občerstvenie, pretekárom ale doporučujem doniesť si vlastné výživy, všakovaké nápoje, sypačky a pod.
Okrem povinnej výbavy sa lezcom zídu čelovky na nočné lezenie.

Keďže naša Skalku ponúka okrem lezeckých skvostov i plejádu absurdných ciest, tu nájdete zoznam ciest povolených.
Odporúčam si ho dobre prezrieť a v prípade pochybnosti, neistoty alebo pripomienky, napíšte mi na nosisko(at)gmail.com
V zozname nie sú nebezpečné cesty (napr. Kút III, Malý Muk VIII+), ozaj ich prosím nelezte. Medzi cesty ale bude zaradená aj Ušatá vežička (cesty v obtiažnosti IV až IV+), info priamo na mieste. To rovnako platí pre novšie Machajove narovnania Jedného Bozku, Muža cez Palubu, cestu Hirošima, Boulder Boom, Rezbárka a Majster rezbár - o smeroch i obtiažnosti info na mieste.

Každá cesta sa započítava do hodnotenia len raz. Ak má cesta variant a varianty variantov (čo často má), orientujte sa podľa tabuľky, kde sú varianty uvedené. Opäť, konzultácia v predstihu je výhodou.

Štartovné: 7€ (v štartovnom je gulášik, nejaké to pivo a nádherné tielko vo verzii babskej/detskej/mužskej)

Registrácia pri Chatke pod Skalkou od 15.00. Pokiaľ ale viete, že to nestihnete do 16.00, určite mi napíšte na nosisko(at)gmail.com alebo 0944 409 329.

Letný horolezecký metodický kurz 9.7.2017 na Skalke

Milí všetci,

pre členov nášho klubu a čakateľov na členstvo je na nedeľu 9.7.2017 na Skalke pripravený ďalší zo série metodických kurzov.

Tento bude špeciálne zameraný na letné lezenie v horách a teda obsahom bude postup po vlastnom istení a zakladanie bezpečných štandov

* začneme o 10.00 pri trojkách na Skalke, kurz by mal trvať približne 4 hodiny

* kurz bude viesť Smolo

* určený je tým, ktorí majú dobré skúsenosti s istením a lezením a majú chuť liezť v horách

* účastníci kurzu budú potrebovať prilbu, istiace pomôcky (friendy, čoky, karabíny, istítka), slučky a základné lezecké veci (lezky, sedačky, tabak atď.)

* prosím, kto máte záujem o kurz, dajte mi čím prv vedieť na mail ( nosisko[at]gmail.com ) kvôli prehľade o počte účastníkov

* ak by bolo neznesiteľné počasie, dáme vám vedieť, čo sa mení

A už len pripomínam, že členovia klubu majú povinnosť absolvovať aspoň jeden letný alebo zimný kurz (podľa vlastného výberu) v období január 2016 až január 2018. Je veľmi pravdepodobné, že v tomto roku stihneme ešte základný letný kurz pre úplných začiatočníkov s lezením.

2% pre HK JAMES DK

Milí všetci,

ak by ste radi odviesť 2% z vašich daní pre náš klub, tu nájdete pokyny a údaje a formuláre tu a tu .

Pekne ďakujeme!

 

Lavínový kurz 19.3.2017 - aktuálne info

Milí všetci,

Lavínový kurz začne o 10:00 v nedeľu, stretneme sa hore pred Chatou na Kubínskej Holi. Do tmy skončíme, celý kurz bude trvať približne 5 hodín.

Kurz bude viesť špecialista zo Strediska lavínovej prevencie HZS.

Potrebný je vlastný lavínový vyhľadávač, lavínová výbava (lopata a sonda) a teplé oblečenie, väčšinu času budeme vonku a možno niekoho aj zakopeme.

Kurz je zadarmo a je určený pre všetkých členov klubu alebo čakateľov na členstvo.

 

 

 

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates