image1 image2 image3

Lavínový kurz 19.3.2017 - aktuálne info

Milí všetci,

Lavínový kurz začne o 10:00 v nedeľu, stretneme sa hore pred Chatou na Kubínskej Holi. Do tmy skončíme, celý kurz bude trvať približne 5 hodín.

Kurz bude viesť špecialista zo Strediska lavínovej prevencie HZS.

Potrebný je vlastný lavínový vyhľadávač, lavínová výbava (lopata a sonda) a teplé oblečenie, väčšinu času budeme vonku a možno niekoho aj zakopeme.

Kurz je zadarmo a je určený pre všetkých členov klubu alebo čakateľov na členstvo.

 

 

 

Valné zhromaždenie 2017

1. Termín konania valného zhromaždenia /VZ/ bude piatok 27. januára 2017 o 19.00 v priestoroch RUFIN.
2. Noví členovia sú povinní prihlásiť sa cez prihlasovací formulár na stránke klubu /www.jamesdk.sk/ do 23. januára 2017. Do termínu konania VZ im bude mailom oznámené, či budú prijatí za riadnych členov klubu HK James DK. Ďalší záujemcovia, ktorí to nestihnú do tohto termínu budú mať možnosť vyplniť prihlášku priamo na VZ, bez možnosti uhradenia členského. Do 7 dní im bude oznámené, či sú prijatí za riadneho člena klubu HK James DK s platobnými údajmi.
3. Na Valnom zhromaždení budú voľby do správnej a dozornej rady. Kandidáti sa môžu prihlásiť aj v deň konania VZ.

Aj svetlá naše nech im svietia 2017

svetlaDrahí a milí,
dovoľte, aby som vás všetkých, ktorí máte radi Kubínsku hoľu s jej večernými tieňmi, ktorí ste si pietnu spomienku s názvom Aj svetlá naše nech im svietia zaradili medzi svoje každoročné kultové akcie, ktorí máte osobnú skúsenosť so stratou blízkeho človeka v horách, ktorí máte radi guláš, čaj s rumom a nádhernú atmosféru, akú vytvoria po návšteve Pamätníka obetiam lavíny dve-tri desiatky spotených mladých ľudí na Chate na Kubínskej holi, ktorí budete mať voľný čas, dostatok síl a chuť. Skrátka, dovoľte, aby som vás všetkých pozval

dňa 20. januára (v piatok) 2017 presne o 17.00 hodine na oficiálny štart spomienkového pochodu - pred Chatu u Krámerov na spodok zjazdovky.


Odtiaľto sa o 17.10 hodine „pokope“ pri svetlách čeloviek na skialpoch, na bežkách, behom, resp. turistickou chôdzou pohneme po pravej časti zjazdovky smerom na starú dobrú Chatu na Kubínskej holi, pred ktorou však zabočíme doľava ku Pamätníku obetiam lavíny, kde bude krátka reč, kde zapálime sviečky, (ktoré si so sebou prineste), kde položíme veniec a s náležitou úctou - modlitbou zakončíme pietnu spomienku na šesť mladých ľudí, ktorí približne na tomto mieste dňa 16. januára 1968 zahynuli v smrtiacej lavíne.
Následne sa spolu presunieme do Chaty na Kubínskej holi, kde na vás budú čakať vyberané jedlá a tekutiny od výmyslu sveta. A plánujeme si túto nezabudnuteľnú udalosť pripomenúť projekciou dokumentárneho filmu, ktorý bol o tejto veľkej tragédii natočený. Teším sa na vás.
Pozrite si plagát podujatia.
Patrik Bartoška

Preteky KH 2017

preteky KH

Propozície v článku. 

Jakubov beh 2016

Občania Jamesáci.

Aj keď trochu neskôr, dovolujem si Vám oznámiť, že toto roku dňa 18.11.2016 sa opäť uskutoční už 3. ročník Jakubovho behu. 

Zraz horských bežcov je o 18:00 na Beleze v UFE, zraz barových lezcov je o 20:00 v UFE. 

Podáva sa všeličo, kto nepríde má penále a na krku exekutora. 

Howg :)

EDO

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2020  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates