image1 image2 image3

30. ročník Horolezeckého duatlonu 22.9.2018

Milí všetci,

tešte sa na 30. ročník obnoveného tradičného preteku Beh na Vápenku (alebo tiež Oravský horolezecký duatlon).

Stretneme sa v sobotu 22.9.2018

Info pre bežcov:

zraz 8:30 pred poštou (zber vecí na odvoz do cieľa)

štart 9:30 nad Brezovcom

od 12:30  lezecká časť na Vápenke, grill&fun by Dušan M. a nekonečné veselie.

štartovné 5€

Všetko inak zostáva tradične postarom, ak by bolo veľmi, ale ozaj veľmi zlé počasie, beh sa presunie na najbližší víkend

Detailné info, propozície, gpx trate a mapky ďalej v článku:

Report - Deň na Špagáte 2018

20180512 180155

"Poď, stúp na ten mach, je suchší ako skala."

"Hej, lez, vpravo chyť ten bazénik."

"Áále, cesta v pohode, pár chytov bolo aj suchých."

"Keby bolo od rána pekne, to by bolo oničom. Ale ak ťa v prvých cestách zleje, tak potom si slnko vážiš."

"Nejde o to vyhrať, to vie každý, ale prísť na preteky, počas pretekov si vytvoriť vlastnú kategóriu, vyhrať ju a dostať za ňu ceny."

Deň na Šagáte - dve novinky

dns2016

Milí všetci,

ešte dve novinky:

* upravený zoznam ciest nájdete tu, pribudli dve cesty, niektoré (preškrtnuté) sme po inšpekcii a konzultácii vyhodili, lebo sú ozaj v žalostnom stave a neradno ich liezť.

* rok čo rok po nás zostávalo množstvo odpadu, hlavne plastových kelímkov a misiek. Povedali sme, že už stačilo, preto toho roku zmena: namiesto jednorázových pivných kelímkov na štarte dostanete takýto pevný kelímok, zapltatíte zaň 1€ a ak ho na konci vrátite, vráti sa vám aj 1€. Jednoduchý prenájom, nič sa nevyhadzuje. Gulášové misky a príbory zatiaľ jednorázové, ale prosím vás, aby sme minimalizovali ich použitie, ak vám to nevadí a dá sa, prineste si svoje nádoby na gulášik.

V sobotu sa vidíme!

Deň na Špagáte - 12.mája 2018

den na spagate 2018 01Milí všetci,

radostná správa: Deň na Šagáte bude, bude čoskoro a bude v krásne slnečnú, májovú sobotu. Odomknime teda spoločne jarnú Skalku a stretnime sa!

Pekne po poriadku: štart v sobotu 12.5. o  8:30 dole, pri búdke pod Skalkou, koniec 16:30. Teda, koniec ako koniec, v skutočnosti len začne štandardne vysoko kultúrna zábava a hodovanie.

Garantom týchto radostí bude už tradične klubový caterer Dušan Mlynarčík i s celou širokou rodinou.

Štartovné 8€ pre predregistrovaných, formulár na registráciu nájdete tu:

https://goo.gl/forms/eNIlOcuHfT58jt4y2

Inak štartovné/gulášovné 10€.

Tieto sumy platia aj pre toho, kto nechce pretekať (ale kto by už len nechcel pretekať?), ale rád by vlastniť triko a hodovať s ostatnými.

Štartovné/gulášovné teda pokríva jedinečný catering (guláš, piveno a iné) a nádherné triko s grafikou od Marcela Otrubu

V skratke k pravidlám: Deň na špagáte je vytrvalostný pretek lezeckých dvojíc. Za každú vylezenú cestu sa dvojici pripočítavajú body podľa tradičného systému (pravidlá nájdete tu, prosím, prezrite ich).
Aby dvojica vôbec bola kvalifikované do súťaže o triumf musí vyliezť v stanovenom čase najmenej 5 ciest. Do celkového hodnotenia sa započítavajú všetky vylezené cesty. Začať teda môžete prakticky kedy chcete, ale 5 ciest musíte stihnúť do 16.30. Keďže naša Skalku ponúka okrem lezeckých skvostov i plejádu absurdných ciest, tu nájdete zoznam ciest povolených.
Odporúčam si ho dobre prezrieť a v prípade pochybnosti, neistoty alebo potreby pripomienokvania, napíšte mi na nosisko(at)gmail.com
V zozname nie sú nebezpečné cesty (napr. Kút III, Malý Muk VIII+), ozaj ich prosím nelezte. Medzi cesty ale bude zaradená aj Ušatá vežička (cesty v obtiažnosti IV až IV+), info priamo na mieste. To rovnako platí pre novšie Machajove narovnania Jedného Bozku, Muža cez Palubu, cestu Hirošima, Boulder Boom, Rezbárka a Majster rezbár - o smeroch i obtiažnosti info na mieste.
Každá cesta sa započítava do hodnotenia len raz. Ak má cesta variant a varianty variantov (čo často má), orientujte sa podľa tabuľky, kde sú varianty uvedené. Opäť, konzultácia v predstihu je výhodou.

Tešte sa, teším sa!

noso

A keby dačo, tak 0944 409 329 alebo nosisko(at)gmail.com

 

 

Mišo Grzyb - Rodinné šťastie 10+/11-

Jar je tu teda už naozaj v plnom prúde!

MInulý rok takto zjari, ako mnohí isto viete, sa v marci Tuškovi podarilo prebiť doteraz jeho najťažšiu cestu a zároveň najťažšou cestu vylezenú u nás v klube - Rodinné šťastie na Belej za 10+/11-.

Linka veľmi pekná, krátka na štyri borháky a o to výdatnejšia. Prelezov napriek dobrej dostupnosti teda veľa nemá a komentár prvoprelezca Ďura Klima na climb.sk prezradí mnohé ("Brutálna bouldrová nakladačka, trvalo mi 4 roky, kým som ju preliezol")

A už v lete Mišo Grzyb tak začal všelijako pod skalami rozprávať, že by sa do toho išiel tiež pozrieť a že by mu to možno aj sedelo a že teraz chce hlavne pretekať. A veď že uvidí.

No a veru uvidel! V stredu podvečer 11.4. sa mu podaril svižný prelez a tak sa nám Miško pozrel do jedenásteho stupňa. Gratulácia a prajeme veľa síl!

Členské na rok 2018

Existujúci členovia (teda členovia klubu, ktorý majú platný preukaz za rok 2017):
od 18 – 60 rokov. (ženy 55 rokov, muži 60 rokov)

€ 30

do 30.03.2018 na Bankový účet

Noví členovia
zatiaľ členské neplatia, riadia sa pokynmi zo zasadnutia správnej rady zo dňa 05.01.2017, teda:
povinní prihlásiť sa cez prihlasovací formulár na stránke klubu /www.jamesdk.sk/ do 23. januára 2017. Do termínu konania VZ im bude mailom oznámené, či budú prijatí za riadnych členov klubu HK James DK. Ďalší záujemcovia, ktorí to nestihnú do tohto termínu budú mať možnosť vyplniť prihlášku priamo na VZ, bez možnosti uhradenia členského. Do 7 dní im bude oznámené, či sú prijatí za riadneho člena klubu HK James DK s platobnými údajmi.
V prípade kladnej odpovede zaplatia členské 35 € na BÚ.

FACEBOOK

TU SA TESTUJEME

endomondo 

JAMES DK

2021  Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín   globbers joomla templates