VIDMO 2007 (14-16.12.2007)

2. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2007 sa bude konať v dňoch 14. až 16. decembra 2007 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Počas piatka, soboty a nedele v 450-sedadlovej divadelnej sále MsKS Dolný Kubín premietneme viac ako 30 horských a adrenalínových filmov z 13 krajín sveta v šiestich premietacích blokoch. K sprievodným podujatiam budú patriť jedno premietanie v kine Choč (Nepohodlná pravda – štvrtok 13. 12. v kine Choč na Hviezdoslavovom námestí), dve predpoludňajšie premietania pre školy a návštevníci VIDMO 2007 budú mať možnosť navštíviť v rozľahlých priestoroch MsKS viacero výstav horských fotografií a tiež výstavu školských prác na tému: Hory očami detí.
V rámci 2. ročníka Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2007 uvedú svoje prezentácie viacerí významní hostia (Dodo Kopold - SK a Petr "Pepe" Piechowicz - ČR) po skončení sobotňajšej večernej filmovej projekcie sa spolu stretneme na tzv. "Noci dobrého čarodejníka Vidmora" v estrádnej sále MsKS, kde bude zábava, diskusné fóra a video prezentácie pokračovať do skorých ranných hodín.
Bez Vašej účasti však bude naše snaženie zbytočné a preto nezabudnite na vyššie uvedený predvianočný termín a príďte na toto kultúrno-spoločenské podujatie s nadregionálnym dosahom, príďte za hodnotnými filmami, ktoré vyrážajú dych, za hosťami, ktorých sa naozaj oplatí vidieť a počuť, za veľkoplošnými horskými fotografiami od fotografov, ktorí sú svojou záľubou pohltení až do morku kostí a v neposlednom rade za atmosférou, akú dokážu vytvoriť iba ľudia, ktorí obdivujú, ctia a milujú majestátne hory, prírodu a pohyb, resp. pobyt v nej. Ak k takým patríte - potom vlastne prídete domov medzi svojich. V opačnom prípade len jednoducho otvorte svoje srdce a potichu pozerajte a načúvajte.
"Vidmo" s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíte, ale pozitívnu energiu - vychádzajúcu z pozitívne naladených ľudí okolo Vás, tú pocítite celkom určite.
Veľmi sa na Vás všetkých tešíme. Dovidenia doma, na VIDME 2007 v Dolnom Kubíne.
Viac i formácií o VIDME 2007 sa dozviete na www.filmklub23.sk.

PROGRAM FESTIVALU

Ing. Patrik Bartoška, PhD.
programový riaditeľ VIDMO 2007